Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayın Gelinliği

Gelinlik Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?
Gelinlik modelinizi seçerken fiziğiniz, karakteriniz, düğün mekanı dikkate alınarak uygun tarzı belirlemelisiniz.
kalp Gelinlik modeli belirlerken damat adayı ile yan yana durduğunuzdaki fiziki görünüm uyumu dikkate almalısınız.
kalp Gelinlik tarzınızı belirlerken mevsimi de göz önüne alabilirsiniz. Bahar gelinlikleri; cıvıl cıvıl çiçekli, ince kumaşlar, uçuş uçuş tüller, hafif renkli süslemelerden oluşabilir. Yaz gelinlikleri; ince tüllü kumaşlardan, çiçek aksesuarlı, straplez dekolte gelinlikler tercih edebilir. Sonbahar gelinlikleri daha romantik soft bir hava vermeli, dantel ve krem rengi ağırlıklı olabilir. Kış gelinlikleri; kumaş tercihleri saten, tafta, ziberlin, biraz daha ışıltılı ve pırıltılı gelinlik tercih edebilir.
kalp Gelinlik alırken mümkünse katalogdan model seçerek değil üzerinizde deneyip beğenerek karar vermenizde fayda vardır. Yakın çevreden etkilenmek yerine uzman kişiden fikir almak daha doğru tercih yapmanızı sağlar.

 

 
   

Hüsniye Moda Gelinlerin Hayallerini Gerçeğe Dönüştürür.
 

 
kalp İnce ve uzun boylu gelinler kat kat volanlı etekler, boydan bütün drapeli ve büstiyerli iki parçalı gelinlik tercih edebilirler.
kalp Orta ve kısa boylu gelinler gelinlikte kabarık olmayan hafif kuyruklu evaze etek modelleri, süslemeli motif seçimlerinde küçük ve uzunlamasına tasarımlar seçmeli.
kalp Kilolu büyük beden gelin adaylarının gelinlik modeli kulptan açılımlı parçalı ve evaze etekli olmalı. Kesinlikle belden kabarık gelinlik modellerinden kaçınmalılar. Olabildiğince evaze hatları belli etmeyen hafif dökümlü kumaşlarla hatlar gizlenmeli. Etekler A formda olmalıdır.
kalpDolgun ve büyük göğüslü olan gelinler için gelinlik modeli straples açık olmamalı, dekolte gelinliklerden kaçınmalılar. Süsleme ve aksesuarlarla hafif kruvazelik verilerek göğüsteki belirgin görünümden azaltılmalı.Gelinlik bakmaya ve provalara toparlayıcı sütyenleri ile gitmeliler.
kalp Küçük göğüslü gelinlerin, gelinlik modeli ; balenli, göğüs cub'ı sütyen kesimli, göğüste hafif drape, göğüste hafif kabarık aksesuarlar ve büstiyerler tercih edilmeli. Göğsü basan gelinlik modellerinden ve göğüsün küçük olduğunu vurgulayan derin dekoltelerden kaçınmalılar.İhtiyaç duyuyorlarsa gelinlik bakmaya ve provalarına giderken sütyen içine yerleştirilen desteklerden temin edip gitmeliler.
kalp Gelinlik aksesuar seçiminde fiziğe göre seçim yapmak gerekmiyor. Kilolu gelinler de çiçek seçebilir zayıf gelinlerde, yalnız dikkat edilmesi gereken husus gelinimizin karakteri ile aksesuarların bütünleşmesi.

 

Neşeli sempatik karakterdeki gelin adayı cıvıl cıvıl, uçuk renklerde çiçekler, aksesuarlar, kristaller tercih edilebilir.
kalp Klasik bir fiziği olduğunu düşünen gelinimiz dantel ağırlıklı gelinlik seçebilir.
kalp Modern en son trend gelinliği kendine yakın gören gelin adayları, aksesuar olarak gelinliklerinde ötriş, tüy, kelebek, değişik tasarımda tokalar ve asimetrik süslemeleri kendi tarzlarına uygun kullanabilirler.
kalp Törenin yapılacağı mekanda gelinlik tarzının belirlenmesin de çok önemli.
kalp Havuz başı, kır düğünü, bahçe düğünü gelinleri hafif soft gelinlikler, çiçekler uçuş uçuş etekler volanlar tercih edebilir.
kalp Balo otel düğünlerinde ışıklar ve gece loşluğunu göz önüne alarak daha ışıltılı daha belirgin çizgileri olan işlemeli dantelli gelinlikler düşünülebilir.
kalpSade çizgileri olan gelinlikler de bu senenin masum çizgileri arasında. Burada dikkat edilecek en önemli husus gelin başı ve aksesuarlarının çok şık ve tamamlayıcı olması.
kalp Çok düz tek parça hafif işlemeli bir gelinlik tercih ettiyseniz şık uzun bir duvak ve işlemesi ayni konseptte baş aksesuarı mutlaka beraber kullanılmalı anı zamanda canlı doğal cıvıl cıvıl gelin el buketi ile masumiyet tamamlanmalı.
kalp Gelin adaylarına en önemli tavsiyemiz; Hangi gelinlik modelini seçerseniz seçin mutlaka ve mutlaka gelinliğinizi sevmelisiniz bu benim gelinliğim, bu benim tarzım demelisiniz.
O zaman en mutlu en kendinden emin en güzel gelin siz olursunuz.

 
kalp Sitemizdeki gelinlik modellerine ilave olarak daha zengin koleksiyonumuzu görmek isterseniz lütfen şubelerimize uğrayınız.
 


Copyright © 1964-2019 Hüsniye Moda Teks. Ltd. Şti. ·

Copyright © 1964-2019 Hüsniye Moda Teks. Ltd. Şti.